Fener’e göre transfer mi?

Galatasaray Başkanı, Futbol Federasyonu'nun, şike soruşturması geçiren ezeli rakipleri ile ilgili vereceği tarihi karara gönderme yaparak, "Ligin bugün geldiği noktada ihtiyaçlarımızı tekrar gözden geçirmek zorundayız" dedi 

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, transfer çalışmalarıyla ilgili önemli ipuçları verdi. Sarı-kırmızılı kulübün dün yaptığı olağanüstü mali kongreden sonra transferi değerlendiren Aysal, iyi bir ekip kurduklarını, ancak forvet ve orta sahaya birer oyuncu almaları gerektiğini söyledi.
Ciddi bir çalışma dönemi geçirdiklerini kaydeden Ünal Aysal, "En iyi seçimi en iyi şartlarda yapmak zorundayız. Forlan ve Drogba önemli oyuncular. Ama önemli oyuncuların önemli sorunları da oluyor. Kontratları devam ediyor. Geldiğimiz nokta tatmin edici. Takımın içinde iki kuvvetli yere transfer ihtiyacı var. Biri forvet, biri orta saha. Aşağı yukarı ihtiyacımızı karşılaşmış durumdayız" dedi.

 

‘Başkanları dayanamadı’
Başkan Aysal, Atletico Madrid ile Forlan ve Reyes için yaptıkları görüşmeler konusunda ise "Madrid seferinde kulüple anlaşma yaptık. Üçünü de satmayı kabul ettiler. Bazen kulüplerin üstünde taraftarların baskısı oluyor. Bu baskıya başkan dayanamadı" diye konuştu.
Ünal Aysal, Futbol Federasyonu'nun, şike soruşturması geçiren Fenerbahçe ile ilgili 15 Temmuz'da vermesi muhtemel olan küme düşürme kararına da göndermede bulundu. Ezeli rakiplerinin durumuna göre transfer stratejilerine yön vereceklerini ima eden Aysal, "Ligin bugün geldiği durumda ihtiyaçlarımızı yeniden gözden geçirmek durumundayız. Ayın 15’ini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

‘Personele para yokken...’
Başkan Ünal Aysal, olağanüstü mali kongrede, yönetim kurulu olarak istedikleri yetkileri almalarının ardından eleştirilere yanıt verdi. Yönetimin talepleriyle ilgili kamuoyunda ciddi bir bilgi kirliliği olduğunu savunan Aysal şunları söyledi:
"Sizden hisse senedi satışı veya repo istedik. Bunu yüzde 11’le sınırlı olarak istedik. Ucu açık, sınırsız değil. Borçlanma yetkisi de mevcut borcun miktarıyla sınırlı. Borçların yapılandırılması, yeniden finansman sağlanması olayından bahsediyoruz. Bizim 328 milyon dolar borcumuz 400 milyon dolara çıksın diye bir talebimiz yok. Vakit, nakittir. Pazartesi günü personele ödeyeceğimiz paramız yokken daha fazla vakit harcayamayız. Ayrıca nakit sorununun çözümüne ilişkin bir öneri almadım. Bundan dolayı da üzgünüm. Ben, Galatasaray tarihinde 6 milyon doların üzerinde kulübe kasa kolaylığı yapmış bir başkan görmedim. Siz biliyorsanız söyleyin. 328 milyon dolar borca kefil olacak hiçbir başkan bulamazsınız."
 

Milliyet

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !